رد کردن لینک ها

سئو چیست؟

سئو چیست؟

برای شروع بحث در مورد بهینه سازی موتورهای جستجو یا همان سئو باید با برخی تعاریف آشنا شویم.

“بهینه سازی موتور جستجو (SEO)” به تکنیک هایی گفته میشود که کمک میکند وب سایت شما رتبه بهتری در نتیجه جستجو های اورگانیک (غیر پولی ) بدست آورد.
بهینه سازی موتور جستجو یعنی بیشتر دیده شدن وب سایت شما توسط کسانیکه از طریق جستجو در اینترنت به دنبال کالا ,خدمات و یا نام تجاری هستند.
سئو (SEO) بخشی از مجموعه بزرگ استراتژی های بازاریابی مربوط به فرایند جستجو میباشد که تمرکز آنها روی بازاریابی از طریق موتورهای جستجو (*SEM) هستند.

بازاریابی از طریق موتور های جستجو (SEM) بخشی از بازاریابی آنلاین است .بازاریابی موتورهای جستجو خود شامل دو بخش اورگانیک (رایگان) و تبلیغات پولی (هزینه دار) تقسیم می شود.

پس بازاریابی از طریق موتورهای جستجو (SEM) شامل بهنیه سازی برای موتورهای جستجو (SEO) و تبلیغ بر روی موتورهای جستجو (*SEA) میباشد.

با پرداخت مبلغی تبلیغ شما که بر اساس کلمات کلیدی دسته بندی شده در موتورهای جستجو نمایش داده خواهد شد . استفاده از هر دو نوع تکنیک اورگانیک و هزینه دار  امکان ظاهر شدن شما در در نتایج موتورهای جستجو را بوجود می آورد .

فقط مکان نمایش آنها در صفحه با هم فرق دارد و تبلیغات در نتایج جستجو با علامت متمایز تبلیغ مشخص میشوند.

سئو و نتایج اورگانیک و پرداختی
نمونه مارکتینگ از طریق تبیلغ بر روی موتورهای جستجو

چرا ظاهر شدن وبسایت در نتیایج موتورهای جستجو اینقدر اهمیت دارد؟

هر ساله بیش از ۲٫۸ تریلیون جستجو تنها در گوگل انجام می شود.  این یعنی گوگل در هر ثانیه بیش از ۸۸,۷۰۰ جستجو را در سراسر دنیا پاسخ میدهد.

و هر ثانیه که شما در فهرست گوگل نیستید (نمایه ای به شما اختصاص داده نشده.) صدها یا هزاران فرصت دسترسی افراد به وبسایتتان , امکان نمایش محتوا که ممکن است منجر به خرید کالا یا خدماتی بشود را از دست میدهید.

با بهینه سازی وب سایت خود برای موتورهای جستجو،  نه تنها می تواند رتبه بندی خود را بهبود ببخشد بلکه امکان دیده شدن توسط مشتریان بالقوه را نیز افزایش میدهید.

همچنین شما تجربه بهتری را برای مشتری فراهم میکنید و دقیقا این نکته کلیدی بهینه سازی یا همان سئو (SEO ) است .

در واقع شما برای بازدیدکنندگان سئو را انجام میدهید نه برای موتور های جستجو.

سئو (SEO) خوب برای بلند مدت و بر اساس دستور العمل تهیه میشود.

Index:

SEM: Search Engine Marketing

SEA:Search Engine Advertising

جهت آموزش سئو اینجا را کلیک کنید.

بازگشت به بالای صفحه