رد کردن لینک ها

پرسش و پاسخ

پرسش و پاسخ یا سوالات متداول در مورد سئو و دیجیتال مارکتینگ

تفاوت SEM و PPC  را میدانید؟

در این صفحه سعی ما بر این بوده که سوالات متداول مربوط به بهینه سازی وب سایت در زمینه موتور های جستجو را جمع آوری کنیم.

تقاضا دارم به این دو نکته توجه بفرمایید. نکته اول پاسخ ها در حد دانش تیم فنی ما محیا شده . نکته دوم پاسخ ها در حد امکان کوتاه آماده شده تا مخاطب بهترین بهره را از زمان ببرد.

در صورتیکه پاسخی بهتر برای سوالات زیر دارید لطفا آنرا برای ما ارسال کنید تا به نام خودتان در مطالب گنجانده شود.

سئو کلاه سیاه چیست؟

به مجموعه کارهایی به روش هکر ها ( دور زدن قوانین نوشته و نانوشته) انجام می شود تا رتبه وب سایت در موتور های جستجو ارتقا یابد سئو کلاه سیاه گفته می شود. این کار همواره با ریسک بالا همراه است چون در صورتیکه این ترفند ها توسط موتور های جستجو شناسایی شوند جریمه های سنگینی را در بر خواهد داشت.

مدت زمان لازم برای سئو وب سایت چقدر است؟

سئو چقدر طول می کشد؟ سئو وب سایت کاری مستمر و زمان بر می باشد.بهینه سازی برای موتور های جستجو نسخه ای تک برگی نیست که بعد از یک هفته حال وب سایت شما را خوب کند. این عملیات مسابقه ای برای کسب نتیجه بهتر در نتیجه موتور های جستجو است که سایر رقبا نیز پا به پای شما در این عرصه کار میکنند.

آیا SSL در سئو سایت تاثیر دارد؟

طبق خبری که شرکت گوگل در سال ۲۰۱۴ اعلام کرد , پاسخ این سوال مثبت است . لایه سوکت های امن یا Secure Sockets Layer که به اختصار SSL نامیده میشود تاثیر به سزایی از جنبه فنی بر زمان لود شده صفحات دارند. دلیل آن حذف بخش امینتی ارتباط با وب سرور میباشد.این خاصیت (SSL) به صورت پیش فرض امنیت وب سایت را تایید میکند.

تگ عنوان TITLE باید چه اندازه باشد؟

طبق اخرین تغییرات اعمال شده از طرف گوگل برای سئو ,تگ عنوان <title> باید بین ۶ تا ۱۲ کلمه یا به عبارت دیگر کمتر یا مساوی ۷۰ کاراکتر باشد.

تاثیر نوشتن نام فایل عکس در وب سایت به فارسی یا انگلیسی در سئو چیست؟

برای پاسخ این سوال طرح یک مثال را انتخاب کردیم. فرض کنید عکس یک گلدان موضوع بحث ما باشد. این عکس حتما کنار متنی در مورد گل و یا گلدان نمایش داده خواهد شد پس کلمه گل و یا گلدان در متن وجود دارد .

اگر شما از کلمه flower pot  که معادل انگلیسی گلدان است برای نام فایل عکس استفاده کنید شانس خود را در جستجو های کلمه مرتبط برای آن صفحه بیشتر خواهید کرد. البته فراموش نکنید اگر موضوع عکس کالای اصلی شما و یا بخشی از خدمات شما باشد توصیه ما استفاده از نام فایل فارسی می باشد.

ALT تصاویر جای مناسبی برای کلمات کلیدی می باشد؟

فیلد alt تصاویر توضیح مختصری از عکس مورد نظر است . از استفاده بی مورد کلمات کلیدی در این بخش اجتناب کنید مگر اینکه عکس واقعا قابلیت توضیح با کلمات کلیدی را داشته باشد.

استفاده از کلمات فارسی در URL ایراد دارد؟

استفاده از کلمات فارسی در ادرس صفخات ایراد ندارد. ولی نیاز به تخصص بالا در سئو برای این کار وجود دارد. اگر فکر می کنید که به خوبی از عهده این کار بر نمی آیید بهتر از کلمات انگلیسی را جایگزین کنید.

اصول استفاده از پاپ اپ چیست؟

کلا برای سئو وب سایت پاپ آپ نقشی بازی نمیکند . اما استفاده نکردن از پاپ آپ غیر ضروری احساس بهتری در مخاطب ایجاد میکند و زمان ماندن در سایت را افزایش میدهد. اگر خودتان را جای مخاطب قرار دهید تصمیم به استفاده از پاپ آپ برایتان راحت می شود, مخصوصا کاربران موبایل!!!

 

جستجو از طریق صدا فراگیر می شود؟

پاسخ این سوال قطعا مثبت است. با پیشرفت گوشی های موبایل و بهینه شدن تکنولوژی تبدیل صدا به نوشته حتما اینده موتور های جستجو بر پایه صدا پیش خواهد رفت.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله سئو در ۲۰۱۹ را بخوانید

آیا سئو رایگان است؟

این یکی از بهترین سولاتی بوده که از ما پرسیده شده. پاسخ هم بسیار ساده است ,اگر زمان شما بی ارزش است آنگاه کار بهینه سازی که خودتان روی وب سایتتان انجام میدهید رایگان خواهد بود. قطعا کسی زمان خود را بی ارزش تصور نمیکند !!

سرعت لود شدن سایت را چگونه اندازه بگیرم؟

برای اندازه گیری سرعت بار گذاری وب سایت ابزار زیادی وجود دارد. یکی از قابل اطمینان ترین انها ابزار گوگل می باشد. برای تست وب سایت خود با گوگل اینجا را کلیک کنید. ابزار دیگر برای این کار پینگ دوم است.

 

اثر سئو بعد از چه مدت در رتبه سایت قابل مشاهده است ؟

پاسخ دقیقی برای این سوال وجود ندارد.ولی به صورت تخمینی میتوان گفت نتیجه اولیه بهینه سازی سئو بعد از حدود چهار ماه قابل مشاهده خواهید بود.برخی از پروژه ها حتی چند سال تا رسیدن به نتیجه دلخواه زمان میبرند.

تفاوت HTTPS و HTTP در چیست؟

سئو وب سایت کاری مستمر و زمان بر می باشد.بهینه سازی برای موتور های جستجو نسخه ای تک برگی نیست که بعد از یک هفته حال وب سایت شما را خوب کند. این عملیات مسابقه ای برای کسب نتیجه بهتر در نتیجه موتور های جستجو است که سایر رقبا نیز پا به پای شما در این عرصه کار میکنند.

از کجا متوجه بشیم گوگل ما را جریمه کرده یا نه؟

این مورد معمولا برای وب سایت های جدید رخ نمیدهد. ولی اگر در مدت کوتاهی رتبه وب سایت شما سقوط کند یک نشانه از جریمه میتواند باشد.

ولی راه ساده تر استفاده از وب سایت زیر است. کافیست ادرس سایت خود را وارد کنید تا این سایت ادرس شما چک کند که آیا پنالتی از طرف گوگل دریافت کرده اید یا خیر؟

وب سایت تست جریمه گوگل

تفاوت SEM بازاریابی از طریق موتورهای جستجو و PPC پرداخت به ازای هر کلیک چیست؟

بازاریابی از طریق موتورهای جستجو چتر بزرگیست که موارد رایگان و پولی را در بر میگیرد.

یکی از موارد رایگان, سئو (SEO) است. با این تعریف, پرداخت به ازای هر کلیک (PPC) زیر مجموعه SEM قرار خواهد گرفت . پس تفاوت اصلی این دو عبارت در پوشش خدمات زیر مجوعه های آنها  می باشد.

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
WhatsApp chat