رد کردن لینک ها

سئو را از کجا شروع کنیم

بهینه سازی موتورهای جستجو را از کجا آغاز کنیم؟

این مقاله توسط هاب دیجیتال ارایه دهنده خدمات سئو نوشته شده.

قدم اول کلمات کلیدی است.

نکاتی که چند سال پیش برای سئو سایت استفاده میشد به احتمال زیاد امروز دیگر کاربردی ندارد. باید به یاد داشته باشید وب سایت شما خدمات خود را اول برای مخاطب و بعد برای موتور های جستجو ارایه میدهد. نکته جالب این است که هر دو موضوع یاد شده رو به رشد هستند.

سلیقه و روش جستجوی مشتری  هر روز تغییر می کند . الگوریتم موتورهای جستجو نیز با استفاده از تکنولوژی همواره بهبود پیدا کرده و تغییر میکنند.

هدف ما در اینترنت فقط دیده شدن نیست , بلکه هدف نهایی فروش خدمات یا کالا می باشد. امروز ( انتهای سال میلادی 2018) کلمات کلیدی طولانی (Long tail key words)  رمز موفقیت هستند.

تک کلمات (Head key words) و کلمات کلیدی عبارتی (کلمات کلیدی حاصل از ترکیب دو کلمه) هنوز کارایی دارند . اما برای هدف قرار دادن مشتری کلمات کلیدی بلند بهتر عمل میکنند.

کلمه کلیدی بلند مهمولا از سه یا چهار کلمه تشکیل شده اند . رقابت در کلمات کلیدی برای کلمات کلیدی بلند کمتر است و شانس به دست اوردن ترافیک هدفمند نیز با این روش افزایش می یابد. کلمات کلیدی که رقابت در انها کمتر است امکان بهبود رتبه سایت را افزایش میدهد.

کلمه کلیدی طولانی چگونه ساخته می شود؟

مثالی از کلمه کلیدی طولانی را در زیر مشاهده میکنید.

کلمه اصلی که همان کلمه عمومی جستجو است را “خدمات سئو ” در نظر بگیرید.

کلمات کلیدی طولانی برای این عبارت میتوانند نمونه های زیر باشند:

  • اطلاعات در مورد خدمات سئو
  • بازاریابی و خدمات سئو
  • معرفی ابزارهای سئو
  • بهینه سازی سئو وب سایت

همانطور که در بالا گفته شد هدف ما از انتخاب کلمات کلیدی رسیدن به نقطه نهایی یعنی فروش است .

پس بهترین روش انتخاب کلمه کلیدی نگاه به موضوع از دیدگاه مشتری می باشد. اگر سازمان شما شامل بخش فروش یا خدمات مشتریان است در انتخاب کلمات کلیدی حتما از آنها مشورت بگیرید.

مثلا اگر شما مشتری بودید کدام یک از موارد بالا را برای جسنجو انتخاب میکردید؟

ابزارهای زیادی برای انتخاب کلمات کلیدی وجود دارد . یکی از آنها Google ads keyword planner میباشد. اگر ذهن شما در رسیدن به کلمات مناسب شما را یاری نمیدهد ابزاری مانند ورد استریم میتواند کمک بزرگی باشد.

ولی در نهایت شما هستید که با توجه به کالا و یا خدمات خود بهترین کلمه کلیدی را برای سئو سایت انتخاب میکنید. فراموش نکنید حتی مشاوره و کمک گرفتن از گوگل ممکن است شما را از هدف اصلی سازمانتان دور کند.

نظرات

  1. این اتفاقی است که پس از مرگ برای حساب های شبکه های اجتمای شما میافتد. | hublinks
    پیوند یکتا

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
WhatsApp chat