رد کردن لینک ها

محبوبترین موتور جستجو ۲۰۱۸

محبوب ترین موتور جستجو ۲۰۱۸ و پرکاربردترین مرورگر در این سال

 

در این مقاله شما می توانید اطلاعات جالبی در مورد محبوبترین موتور جستجو ۲۰۱۸ به دست بیاورید. این اطلاعات شامل درصد سهم بازار موتورهای جستجو ,دستگاه ها و مرورگر های مورد استفاده در این جستجو ها مورد بررسی قرار گرفته اند. شایان ذکر است که این آمار از مجموعه آماری شامل کل دنیا گرفته شده . جهت نمونه گیری برای مناطق خاص ممکن است با خطای کوچک چند درصدی در نتایج مواجه شود.از این اطلاعات برای سئو خود بهره ببرید و سایت خودتان را برای موتورهای جستجو هدف بهینه کنید.

در سال ۲۰۱۸ بر اساس آمار منتشر شده توسط وب سایت استات کانتر بیش از ۹۳ درصد از جسنجو های اینترنتی از طریق گوگل انجام شده است.

سهم بازار موتورهای جستجو به تفکیک

گوگل (Google.com) نسبت به سال گذشته نزدیک به یک درصد رشد داشته. سایر موتور های جستجو مانند بینگ (bing) , یاهو (Yahoo) و یاندکس (Yandex) در مقام های بعدی با فاصله زیاد قرار گرفته اند. موتور جستجوی بایدو (Baidu) که بزرگترین موتور جستجو به زبان چینی است فقط یک درصد از کل جستجو های دنیا را در برگرفته است.

شاید برای شما هم این مطلب جالب باشد . با وجود اینکه گوگل در بسیاری از کشور های دنیا با زبان های محلی خدمات ارایه میدهد. (مانند Google.com.tr و Google.com.my) هنوز بیش از ۴۶ درصد از جستجو ها از طریق سایت اصلی گوگل یعتی Google.com  انجام میشود.

دستگاه های مورد استفاده در جستجوها

جستجو در اینرنت با کامپیوتر یا تلفن همراه ؟

براساس پیش بینی های سال گذشته , امسال دستگاه های تلفن همراه مقام اول را برای  جستجوهای اینترنتی کسب کردند( گوشی های هوشمند و گوشی های غیر هوشمند). کامپیوترهای رو میزی و لب تاپ ها با اندکی تفاوت در جایگاه دوم  جستجوگرهای اینترنتی قرار گرفتند.

آمار مشارکت مرورگر های مختلف

و در انتها مرورگر های محبوب سال گذشته را خواهید دید.

در صدر جدول مرورگر گوگل کروم با بیش از ۵۸ درصد محبوبترین بوده است و بعد از آن سافاری (Safari) با ۱۵ درصد مشارکت و در رتبه سوم یو سی بروزر (UCBrowser) می باشد.

مرورگر های فایر فاکس (Firefox) , اپرا و اینترنت اکسپلورر (Internet explorer) در جایگاه های بعدی هستند.

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
WhatsApp chat