رد کردن لینک ها

free seo training

آموزش سئو

آموزش سئو را از طریق این سری مقاله رایگان فرا بگیرید.

دیجیتال مارکتینگ به سرعت تبدیل به کانال اصلی بازاریابی بسیاری از کسب و کارها شده است.در اروپا و امریکا بخش عمده از بودجه بازاریابی شرکت ها صرف بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) می شود. سئو فرایندی است که در آن ترافیک سایت شما از نتایج رایگان و اورگانیک موتورهای جستجو حاصل می شود.

در سئو معمولا تمرکز روی نتیجه جستجو طبیعی (غیر پولی) در موتور های جستجو است . موتور هایی مانند گوگل ,یاهو و بینگ. موتور های جستجو صفحات و محتویات سایت ها را بر اساس الگوریتم خاص خود برسی میکنند.اما امروز مهم ترین عامل رتبه محتوا بازخورد کاربران از آن می باشد.بیشتر در مورد سئو بدانید.

در موتورهای جستجو رتبه بگیرید.

عکس العمل شما چیست اگر بگوییم که آموزش سئو کار ساده است و نیازی به پرداخت هزینه های سنگین و دورهای وقت گیر برای انجام  سئو نیست؟

سئو تیدیل به تکه کلام بازاریاب های اینترنتی شده.

فقط سئو گوگل را جستجو کنید هزاران دوره آموزشی پیشرفته و ده ها آژانس تبلیغاتی حول محور این کلمه پشت هاله ای از تاریکی در حال کسب در آمد هستند.

حتما موجه شده اید که دوره های آموزش سئو ارایه شده در بازار بسیار وقت گیر هستند و پیش شرط تمام آنها هم درک مفهوم بهینه سازی موتور های جستجو و یا همان سئو می باشد.

یادگیری سئو نباید اینقدر دشوار باشد.  واقعیت این است که برای استراتژی یک کسب و کار محلی و یا تلاش برای گسترش بازاریابی محتوا نیازی نیست از کاه کوه بسازید.

دور های آموزش سئو پیشرفته چیزی جز گیج شدن در صدها سر فصل و مشتی کلمه عجیب نیست علاوه بر این که صدها و شاید میلیون ها تومان پول شما نیز در این راه صرف خواهد شد.

اگر به شما بگوییم که برای شروع کار سئو فراگیری ۲۰ درصد از آن کافی است, حتما آنرا آغاز خواهید کرد.  این موضوع به ایده شما برای انجام سئو و تکنیک های مد نظرتان بر میگردد.

اگر دانش ساخت وب سایت را دارید از هر پلتفرمی که در آن احساس راحتی بیشتر میکنید استفاده کنید. در صورتیکه هیچی از کد و کد نویسی نمیدانید پیشنهاد ما استفاده وردپرس است.

معرفی پلاگین سئو برای وردپرس

در صورتیکه از وردپرس استفاده میکنید افزونه ای را برای سهولت کار خدمتتان معرفی میکنیم. پلاگین Yoast Seo مخصوص مدیریت سئو وبسایتهای وردپرسی است. پارامترهای اصلی مورد نیاز سئو به صورت پیش فرض در این افزونه گنجانده شده است.(لینک پلاگین یاهست)

عنصر اصلی هر وب سایتی محتوای داخل آن است. تولید محتوا برای هر پست یا هر صفحه نیاز به کلمه اصلی یا کلمه کلیدی دارد. کلمات مهمی که در کسب و کارتان بیشتر استفاده می شوند را لیست کنید.

سپس باید بهترین کلمه را از نظر رقابت در جذب کاربر پیدا کنید. با استفاده از آن کلمه و کلمات مشابه محتوا (متن) را ایجاد کنید. (مقاله تحقیق در مورد کلمات کلیدی را مطالعه فرمایید.)

در این مرحله محتوای ایجاد شده را باید در وبسایت قرار دهیم . اگر متن ایجاد شده مناسب صفحات اصلی وبسایت باشد , آنرا در صفحات اصلی قرار دهید و اگر محتوای آن خیلی مرتبط با صفحات اصلی نیست بهترین مکان وبلاگ متصل به وبسایت است.

اموزش سئو

برای راحت تر شدن درک موضوع آموزش سئو را با یک مثال مطرح میکنیم. در این مثال کلمه کلیدی را “فروشگاه آنلاین کفش” در نظر میگیریم.

کلمات مشابه و مترادف کلمه کلیدی فرروش کفش رسمی ,فروش کفش اسپرت ,فروش کفش چرم ,فروش کفش اداری و فروش کفش ورزشی در نظر بگیرید.

نکته مهم آموزش سئو

کلمه کلیدی را باید حتما در سه موقعیت در محتوا استفاده کنیم. اول در تیتر یا تایتل که قابلیت تگ H1 را دارد. دقت کنید بیشتر تمپلیت های وردپرس به صورت اتوماتیک محلی برای نوشتن تیتر تعیین کرده اند و آنرا بصورت تگ H1 در صفحه نمایش میدهند. این تگ راهنمای ربات موتورهای جستجوست و به آنها میگوید که این محتوای این صفحه حول چه محوری نوشته شده است. تگ «اچ یک» بهتر است در هر صفحه یکبار استفاده شود.

دومین مکان برای استفاده از کلمه کلیدی در اولین پاراگراف موجود در صفحه می باشد.

و سومین محل استفاده حتمی از کلمه کلیدی URL صفحه مورد نظر است. توصیه سئو کاران حرفه ای استفاده از کلمات کلیدی به ربان انگلیسی در URL می باشد.

در سایر بخش های صفحه به تعداد دلخواه میتوانید از تگ H2 , H3 و H4 کنید. اگر در تگ ها از کلمات کلیدی استفاده کنید اثر محتوا بیشتر خواهد بود.

برای اینکه از عکس های وبسایت هم بیشترین بهره را ببرید نام فایل را به کلمه کلیدی اصلی تبدیل کنید.

Alt text  عکس هم میتواند حاوی کلمات کلیدی یا کلمات مشابه آن باشد.

ناگفته روشن است که در محتوا اصلی چندین بار کلمه کلیدی و کلمات مترادف آنرا استفاده خواهد شود.

نظرات

  1. سئو چیست؟ | hublinksآشنایی با بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)
    پیوند یکتا
  2. سئو کلمات کلیدی hublinks آموزش سئو با کلمات کلیدی | دیجیتال مارکتینگ
    پیوند یکتا

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه