رد کردن لینک ها

در ده دقیقه استاد سئو شوید

در ده دقیقه استاد مقدماتی سئو شوید. راهنما برای کسب و کارهای کوچک

آیا دنبال راه کاری هستید که مطالب وب سایتتان در جستجوهای گوگل نمایش داده شود؟

آیا از چرخه تهیه محتوای هر روزه برای وب سایت و جذب تعداد کم بازدید کننده خسته شده اید؟

اگر چنین است مطالعه این مطلب را ادامه دهید. باور داشته باشید یا خیر, راهی فوق العاده برای اینکه کسب و کارتان را در مقابل چشم استفاده کنندگان گوگل نمایش دهید وجود دارد. این سلاح مخفی چیزی به غیر از  سئو نیست.

ممکن است که قبلا در مورد سئو شنیده باشید و بدانید که سئو تنها راه هدایت اورگانیک بازدیدکنندگان به وب سایتتان می باشد. این کار توسط نمایش سایت شما در موتورهای جستجو انجام می شود. این روش رشد مخاطبین است , برای ساخت نامی محبوب و بزرگ در دنیای مجازی راه کار این روش است.

اما مشکل چیست؟

مشکل پیدا کردن استراتژی است که واقعا کار کند.

همانطور که مشخص است برای حل این مشکل ما قدم های عملی زیادی برداشتیم . با سعی و خطاهای متعدد توانستیم این استراتژی را پیدا کنیم.

این استراتژی در مدل های کسب و کارهای کوچک به خوبی عمل میکند و قابل اجراست.

پکیچ های پیاده سازی سئو معمولا ارزان نیستند. ولی این استراتژی استفاده از پکیچ های سئو نیست. در این پست ما , شما را راهنمایی میکنیم که چطور محتوای خودتان را به صورت موثر بهبود ببخشید.

به شما اصول اولیه سئو تاثیر گذار را آموزش میدهیم . در کنار آن به صورت عملی روش بهبود رتبه را در موتورهای جستجو نشان خواهیم داد.

نگذارید سئو شما را دست پاچه کند. در این مقاله ما بصورت ساده اطلاعات مفیدی برای به حداکثر رساندن مخاطبین وب سایت در اختیارتان قرار میدهیم. شما را برای رسیدن به زندگی رویاییتان یاری خواهیم کرد.

ترافیک خوبی برای وب سایتتان ایجاد خواهد شد قبل از اینکه متوجه آن شوید و حتی در زمانی که خواب هستید فروش آنلاین شما تداوم خواهد داشت.

اجازه بدهید از پایه شروع کنیم.

سئو چیست و چگونه کار میکند؟

سئو مخفف شده عبارت Search Engine Optimization به معنای بهبود موتورهای جستجو است.

بصورت خلاصه در زمانی که در گوگل موضوعی جستجو میشود حدود ۲۰۰ عامل برای نمایش نتیجه توسط سیستم های گوگل رتبه بندی میشوند. این کار برای کمک به مردم است تا آنچه را که به دنبالش هستند را پیدا کنند.

گوگل میخواهد مخاطبین بهترین موضوع مرتبط با جستجوی خود را پیدا کنند. برای این کار گوگل از الگوریتم و عوامل رتبه بندی مخصوص خودش استفاده میکند. او تصمیم میگیرد که کدام مطالب را در جایگاه اول به مخاطب نمایش دهد.

این نتایج به نام نتایج اورگانیک جستجو (organic search results) مشهور هستند. هر زمانی که نحوه کار انها را فرابگیرید, بصورت عملی ترافیک را به وب سایت خود بصورت رایگان هدایت خواهید کرد.

با نگاه اول کمی این کار پیچیده به نظر میرسد. ولی با فراگیری سئو و پیاده سازی آن بعلاوه کمی تمرین  قادر خواهید بود در بازار خاص خود مخاطبین را به وبلاگ , صفحه محصولات یا خدماتتان جذب کنید.

گول دوره های جعلی آموزش سئو را نخورید. برخی از برگزارکنندگان دوره های آموزشی سئو با استفاده از کمبود اطلاعات مشتری ها از انها سوء استفاده میکنند.

در ابتدا گفتیم که باید بدانیم روش کار سئو چگونه است. ولی اول باید بدانیم محتوایی که در وب سایت قرار دادیم برای کیست؟ به عبارت دیگر مخاطب محتوای وب سایت چه کسانی هستند؟

۱-۱- تکنولوژی و اسپایدر موتورهای جستجو.

گوگل برای بررسی صفحات وب سایت از رباتهای عنکبوتی استفاده میکند.( اسپایدر ربات یک اصطلاح است برای نرم افزاری که توانایی پیدا کردن ارتباطات و تجزیه و تحلیل کلمات و تصاویر را در متن دارد.)

به عمل بررسی محتوای سایت کروال (crawl) اطلاق میوشد .این کلمه از حرکت پاهای عنکبوت گرفته شده. این جانور برای حرکت از ۸ پای خود استفاده میکند و میخزد. هر پا میتواند با حسگرهای ریزی که به شکل مو روی آن وجود دارد بدون اتلاف وقت اطلاعاتی را از مکانی که قرار گرفته به عنکبوت بدهد. این اطلاعات شامل سختی سطح , دمای سطح , رطوبت و درک ارتعاشات ریز برای پیدا کردن محل قرار گیری طعمه می باشند.

زمانی که وب سایتی را بوجود میاورید این ربات های عنکبوتی آنرا کروول میکنند. گوگل بر اساس الگوریتمی که تنها خودش از روش کار آن اطلاع دارد وب سایت ها را پالایش میکند. سپس اطلاعات جمع آوری شده از وب سایت ها را طبقه بندی میکند.

طبقه بندی اطلاعات وب سایتها را اصطلاحا ایندکس کردن میگویند.

ما در سئو سایت دو هدف عمده را پیگیری مکنیم .

اول تولید محتوا با رویکرد کمک به مخاطب در جهت رفع یکی از نیاز های او.

دوم معرفی محتوای تولید شده به موتورهای جستجو.

برای معرفی محتوا به موتورهای جستجو باید اصولی را رعایت کرد تا ربات های تحلیل کننده موتورهای جستجو به راحتی قادر باشند اطلاعات مورد نیاز خود را از وب سایت استخراج کنند.

ما به طور دقیق نمیدانیم که این ربات ها چگونه مطالب یک صفحه را تحلیل میکنند, اما جهت سهولت تحلیل این ربات ها چند نکته وجود دارد که میتواند در سرعت ایندکس شدن صفحات وب سایت در دیتابیس موتورهای جستجو تاثیر گذار باشد.

اولین پارامتری که گوگل در زمان کروول کردن بررسی میکند مرتبط بودن محتوا می باشد. این یعنی محتوایی را که شما نشر دادید آیا با کلمات کلیدی و عبارات کلیدی همخوانی دارد یا خیر ؟ ربات های عنکبوتی گوگل همواره دنبال بررسی دو پارامتر مرتبط بودن و کیفیت محتوا هستند. این کار را هر روز با بهره گیری از هوش مصنوعی بهتر از روز گذشته انجام میدهند. آنها سعی میکنند که رفتار انسان را در این بررسی شبه سازی کنند.

اما علاوه برای کلمات کلیدی نوشته شده برای کمک به جستجوی نوشتاری, جستجو های  صوتی نیز فراگیر شده اند.این موضوع اهمیت سئو را هر چه بیشتر افزایش میدهد.

در نتیجه محتوای شما باید بهینه شود تا مورد توجه موتورهای جستجو  قرار گیرید. همزمان نیز باید به این موضوع توجه کنید که شما محتوا را برای موتورهای جستجو بوجود نیاورده اید. هدف اصلی شما مخاطبین هستند. البته این موضوع هم از دیدگاهی SEO Friendly بودن محتوا را گوش زد میکند.

نقطه تعادل کار سئو کجاست؟ اینکه هم ربات ها محتوای شما را بررسی کنند و هم مخاطبین با آن ارتباط برقرار کنند. ما این موضوع را بررسی میکنیم.

بهینه سازی موتور های جستجو برای مخاطبین

گوگل از عوامل مختلفی برای رتبه دادن به محتواها استفاده میکند. این عوامل شامل رفتار مخاطبین در زمان مراجعه به محتوا, زمان صرف شده در هر صفحه توسط آنها, نرخ تبدیل کلیک و … هستند.پس همه چیز به کلمات کلیدی خلاصه نمی شود.

شما باید عملکرد خوبی در چند عامل همزمان داشته باشید تا در نتایج جستجو در جایگاه اول قرار بگیرید.

محتوای خوب, قابل استفاده و مفید برای سئو فوق العاده است. زیرا این عوامل باعث می شود که مردم سایت شما را باز کنند, مطالب آن را ببینند و محتوای مربوطه را بخوانند.

پس اگر شما یک بازاریاب اینترنتی هستید که قصد دارد بواسطه سئو رتبه وب سایت خود را افزایش دهد اولویت را به مخاطبین خود بدهید و مطالب را برای آنها تهیه کنید. در ضمن نیم نگاهی هم به رضایت ربات ها داشته باشید.

چگونه این راهنمای سئو را استفاده کنیم و سئو را رایگان انجام دهیم.

سئو آسان خواهد شد اگر توازن بین تولید محتوا برای انسانها و همچنین ربات های موتور های جستجو را رعایت کنید. فقط باید ۷ قانون را در اصول سه گانه سئو رعایت کنید.

اصول اولیه شامل ابزار, بهبود درون صفحه ای و برون صفحه ای و استراتژی سئو هستند.

ساختار پایه این آموزش بر اساس این اصول گذاشته شده است.

ما اول به سمت ابزار های رایگان برای بهبود بنیاد وب سایت خواهیم رفت.

سپس روی عوامل دورن صفحه ای و برون صفحه ای متمرکز خواهیم شد تا از هر پست موجود در وب سایت بهترین بهره را ببریم. در نهایت پیاده سازی استراتژی سئو برای رسیدن به مقاصد بلند مدت را بررسی میکنیم.

هیچ ابزار گران قیمت یا نرم افزار عجیب و غریبی برای این کار نیاز نیست.

اصول سئو: ۳ نکته اصولی و رایگان سئو که برای کسب رتبه های بالا نیاز دارید.

فارغ از اینکه شما تازه وارد در زمینه سئو هستید یا یکی از قدیمی های این عرصه ,حتما میدانید که یک سیستم خوب بر اساس پایه های درست و اصولی شروع می شود.

سئو هیچ فرقی با سایر سیستم ها ندارد. سئو میتواند نتایج بسیار قوی برای تلاش های بازاریابی محتوا شما ایجاد کند.

باید این نکته را پذیرفت که اصول اولیه سئو و ترکیب آنها با استراتژی سئو یک پژوه موفق و پیروز را بوجود میاورد. بوجود اوردن کمپین سئو به تنهایی برای رسیدن به موفقیت کافی نیست.

باید از پایه همه چیز را درست بنا دهید. بصورت روشن مقصد را مشخص کنید. یک نقشه راه به شما  نشان میدهد که کدام ابزارها را در کجا و کدام تاکتیک ها را در طول راه در چه زمانی استفاده کنید.

پس بگذارید عمیق تر به مهمترین منظر رشد کسب و کار شما و بکارگیری اصول سئو برای استراتژی  کانتنت مارکتیگ (بازاریابی محتوا) بپردازیم.

این کار با ابزار مناسب آغاز می شود.

۱- ابزار پایه ای سئو وب سایت برای موفقیت کسب و کار

اولین سنگ بنای استراتژی موفق سئو ابزار مناسب وب سایت می باشد. و این ابزار با پلتفرم مناسب شروع می شود.

انتخاب های زیادی در بازار وجود دارد . ولی بسیاری از آنها برای منفعت طرف مقابل ساخته شده اند.

و آخرین انتخاب باید آنها باشند که زمان خود را برای چیزی هدر بدهید که نفعی از آن شامل حال شما نشود. پول خود را هدر ندهید و به ابزاری که کار میکند بچسبید.

کمی زمان میبرد تا کار کردن با آن را فرا بگیرید. اما یاد گیری ابزار خوب آسان تر است. که معنی ساده آن این است که شما وقت بیشتری خواهید داشت زمانی که ابزار خوب استفاده میکنید. با ابزار بد و روش سعی و خطا ممکن است کار پیش برود اما قطعا زمان زیادی را از دست خواهید داد.

انتخاب یک کارآفرین کدام است به نظر شما؟

بگذارید با بهترین پلتفرم منتشر شده شروع کنیم.

ورد پرس بهینه سازی موتور های جستجو را ارتقا میدهد. 

اگر شما صاحب کسب و کاری کوچک هستید و بهترین سیستم مدیریت محتوا و بهترین پلتفرم وبلاگ را میخواهید , قطعا پاسخ این نیاز ورد پرس است.

برخی از برزگترین شرکت ها در دنیا از وردپرس استفاده میکنند. این حاصل عملکرد و محبوبیت وردپرس است. بگذارید به اطلاع شما برسانم که استفاده از این سیستم در زمان , هزینه و انرژی شما بسیار مقرون بصرفه است.

چرا وردپرس بهترین است؟

پاسخ این سوال بسیار ساده است. شما در انحصار هیچ شرکتی قرار نخواهید گرفت زیرا وردپرس یک سیستم متن باز است. (Open Source)

وردپرس خیلی ساده طراحی شده و نیاز به کد نوشتن برای استفاده از آن نیست. مگر خودتان اصرار داشته باشید که از کدنویسی استفاده کنید.

اگر از وردپرس استفاده کنید بدون دردسر قادر هستید وب سایت خودتان را بسازید.

اگر وب سایت شما موفقیت چشم گیری به دست آورد , هزاران دستیار مجازی با قیمت های مناسب برای مدیریت وب سایتتان در دنیای مجازی بصورت فریلانس وجود دارد.

همچنین وردپرس همواره در حال بروز رسانی توسط تعدادی از بزرگترین اساتید دنیا است. وردپرس رایگان است و محتوای شما را خیلی ساده در گوگل ایندکس می کند.

دو روش برای شروع استفاده از وردپرس وجود دارد. در وب سایت WordPress.org ثبت نام کنید و یا با وب سایت WordPress.com آغاز کنید.

تفاوت انها چیست ؟ نگران نباشید خیلی ساده است.

WordPress.org

در این وب سایت تنها چیزی که لازم دارید یک نام اینترنتی (دومین) می باشد. اگر هم در حال حاضر دومین دارید بخش سخت کار را انجام داده اید.

در مورد استفاده از وردپرس نگرانی برای ساخت یک وب سایت جذاب بی مورد است. دلیل آن نیز وجود هزاران تمپلیت آماده و رایگان است.(البته تمپلیت های جدید با قابلیت های بیشتر معمولا رایگان نیستند.)

در صورت داشتن دومین (نام اینترنتی) بسیاری از فروشندگان فضای میزبانی (هاست) وردپرس را رایگان برای شما نصب میکنند. پس پیشنهاد ما استفاده از این روش است.

WordPress.com

در wordpress.com یه جورهایی نسخه رژیمی wordpress.org است.امکان استفاده از دومین خودتان وجود دارد و یا میتوانید از این سایت یک دومین فرعی از زیر شاخه دومین اصلی دریافت کنید. اما بخاطر داشته باشید که در وردپرس دات کام برخی از خواص وردپرس در دسترس نیستند.

در این پلتفرم کمتر مستقل است. دلیل آن هم این است که سایت شما بخشی از wrodpress.com می باشد.

WordPress.com در اصل نسخه تجاری وردپرس است. با وجود خدمات رایگان موجود در این وب سایت به دلیل محدودیت ایجاد شده از نظر ما ارزش ساختن وب سایت را در این پلتفرم کم است.

نگذارید هزینه های کم جلو کار شما بگیرد. WordPress.org هم مقرون بصرفه است و هم واقعا عالیست. زمانیکه بخش دات کام را انتخاب کردید تنها گزینه پیش رو این است که کار را شروع کنید.

 

ادامه دارد…

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه